نتایج جستجو برای عبارت :

روانى شدممممم -__-

تو تعطیلات کسل کننده، تابستونیم!
دیروز خواستم خیر سرم تلویزیون ببینم روشن ک کردم تبلیغ دوغ عالیس بود
زدم شبکھ1 ھمون بود 
شبکھ 2 تبلیغ دلسترش بود
3 تن تاک
5فروشگاهه رفاه
6 اخبار
و،،،،،،،
ب طور واضح تلویزیون ھیچى نداش

#روانی-شدم
:||||||||||

*اصلا نمیدونم چرا تعطیلات ما چرا تو گرماى تابستونھھھھھ؟؟؟آقاى وزیر لطفا زمانشو بندازین بھاررررر-_-
**از فردا کلاس والیبال میرمممممم ،،،دیگه تو خونھ حوصلهم نمی پوکھھھھھھھ^^
***خندھ فراموش نشه
مهم ترین نکته قرآنى در تبیین حکمت ازدواج، این است که خداوند، وقتى مى خواهد در قرآن حکمت ازدواج و تشکیل خانواده را بیان کند، نمى گوید : حکمت خلقت همسر و تشکیل خانواده، بقاى نسل یا فرزند صالح یا پیشگیرى از فساد یا سازندگى اخلاقى و اجتماعى و یا توسعه ارزش هاى اسلامى است ؛ بلکه به حکمتى اشاره مى فرماید که بدون آن، هیچ یک از اهداف خلقت انسان، قابل تحقّق نیست و آن، عبارت است از آرامش روانى .
بدون آرامش روانى، نمى توان از جوان، انتظار تقوا داشت . بدون
چکیده
کار نیز جنبه ای از زندگی است که صرف نظر از منابع مالی برخی از نیاز
های اساسی آدمی نظیر تحرک روانی و بدنی ، نیاز های اجتماعی و احساسات خود
ارزشمندی را ارضاء می کند. با وجود این، کار می تواند منبع فشار روانی نیز
باشد. در دهه اخیر موضوع استرس و آثار آن در زندگی انسان مورد توجه بسیار
واقع گردیده است (الوانی، 1381). امروزه استرس جز جدایی ناپذیر اکثریت
مشاغل می باشد.
استرس[1] یکی از عمده ترین مسائل پزشکی و اجتماعی روز است. استرس در
مفهوم عام
دیگه چجوری بهش بفهمونم دوسش دارم؟چرا هی ی بهونه ای برای دلخوری پیدا میشههه؟چرا امروز انقدر روز ***بود قلبم داره میترکه از درد...از اینکه ناخواسته زخم میزنه به قلبم...چقدر بهش بفهمونم؟تا کجا زار بزنم تا بفهمه هیچکس تو زندگیم مثل اون نیست؟چقدر زار بزنم تا بفهمه به خاطر اون بود اون سرم لعنتی رو نکندم...پست اولم تو این وبلاگ رو برید ببینید...اون روز  رو تخت ک بودم...وقتی پرستاره بهم گفت دستتو تکون نده فقط به این فکر کردم انقدر تکون بدم تمام رگام پاره
از نظر اسلام محدودیت کامیابیهاى جنسى به محیط خانوادگى و همسران مشروع، از جنبه روانى به بهداشت روانى اجتماع کمک مى‏کند، و از جنبه خانوادگى سبب تحکیم روابط افراد خانواده و برقرارى صمیمیت کامل بین زوجین مى‏گردد، و از جنبه اجتماعى موجب حفظ و استیفاى نیروى کار و فعالیت اجتماع مى‏گردد، و از نظر وضع زن در برابر مرد، سبب مى‏گردد که ارزش زن در برابر مرد بالا رود.
حجاب در اسلام از یک مسأله کلى‏تر و اساسى ترى ریشه مى‏گیرد و آن این است که...
ادامه مط
از نظر اسلام محدودیت کامیابیهاى جنسى به محیط خانوادگى و همسران مشروع، از جنبه روانى به بهداشت روانى اجتماع کمک مى‏کند، و از جنبه خانوادگى سبب تحکیم روابط افراد خانواده و برقرارى صمیمیت کامل بین زوجین مى‏گردد، و از جنبه اجتماعى موجب حفظ و استیفاى نیروى کار و فعالیت اجتماع مى‏گردد، و از نظر وضع زن در برابر مرد، سبب مى‏گردد که ارزش زن در برابر مرد بالا رود.
حجاب در اسلام از یک مسأله کلى‏ تر و اساسى ترى ریشه می گیرد و آن این است که...
ادامه مط
مشاوره با راهنمایى تفاوت دارد. راهنمایى مفهوم وسیعى دارد و تمام برنامه‌ها و فعالیت‌هایى را که براى کمک به فرد تهیه مى‌شوند شامل مى‌گردد. در حالیکه مشاوره یکى از خدمات و تکنیک‌هاى خاص راهنمایى است و اصطلاحاً قلب راهنمایى به‌حساب مى‌آید. راهنمایى جنبهٔ پیشگیرى و مشاوره در وهلهٔ اول بعد درمانى دارد. بدین معنى که از طریق راهنمایى از بروز مشکلات جلوگیرى مى‌شود و مشاوره به حل مشکلات کمک مى‌کند.

لازم به توضیح است که بین مشاوره و روان‌درما
هیجان ها از بزرگ ترین نعمت هاى الهى هستند که در انسان به ودیعت نهاده شده اند. زندگى بدون آنها بى روح، تیره و تار مى نماید. سلامت روانى و عقلانى انسان ها تا حد زیادى به سلامت هیجانى وابسته است. وضعیت هیجانى مى تواند قضاوت هاى فرد در مورد رفتارهاى خود و دیگران و نیز چگونگى برخوردهاى اجتماعى وى را تحت تأثیر قرار دهد.
ادامه مطلب

براى این که سلامت جسمانى و روانى کودکان، دانش آموزان، اطرافیان و خودمان حفظ شود، باید سعى کنیم با شناسایى عوامل مؤثر بر شادى، موجبات تقویت عوامل مثبت و تقلیل عوامل منفى مؤثر بر شادى را فراهم کنیم.از آن جا که شادى بزرگ ترها عامل مؤثر در شادى و نشاط کودکان است و اولیا و مربیان غمگین نمى توانند فرزندان و دانش آموزانى شاد تربیت کنند، از این رو با ارائه نظام اعتقادى درست براى دستیابى به شادى، مى توان به افزایش شادى در میان افراد جامعه کمک کرد. ب

در شرایطی که بیشتر خانه‌های شهری تبدیل به آپارتمان‌های کوچک و به دور از فضاهای بازی شده است، حداقل کاری که می‌توان برای تامین بهداشت جسمی و روحی کودکان و نوجوانان داشته باشیم، ایجاد فضای شادی‌بخش در مدرسه است.

دانش‌آموزان چندین ساعت از روز را در مدرسه می‌گذرانند و اگر فضاسازی مناسبی در مدارس انجام شود، به شاد زیستن فرزندان خود کمک کرده‌ایم.‏

شاداب سازی مدارس را باید در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جست و جو کرد. همچنین برای دستیابی
وسواس چیست 
وسواس یک ایده، فکر، تصور، احساس یا حرکت مکرر یا مضر است که با نوعى احساس اجبار و ناچارى ذهنى و علاقه به مقاومت در برابر آن همراه است. بیمار متوجه بیگانه بودن 
حادثه نسبت ‏به شخصیت‏ خود بوده از غیرعادى و نابهنجار بودن رفتار خود آگاه است. روان شناسان وسواس را نوعى بیمارى از سرى نِوروزهاى شدید مى ‏دانند که تعادل روانى و 
رفتارى را از بیمار سلب می کند و او را در سازگارى با محیط دچار اشکال مى ‏سازد و این عدم تعادل و اختلال داراى صورت
شادابی دانش آموز در مدرسه
دانش‌آموزان چندین ساعت از روز را در مدرسه می‌گذرانند و اگر فضاسازی مناسبی در مدارس انجام شود، به شاد زیستن فرزندان خود کمک کرده‌ایم.‏

شاداب سازی مدارس را باید در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جست و جو کرد. همچنین برای دستیابی به تحقق آرمان‌های مربوط به شاداب سازی مدارس باید تحولی جدی در نگرش مدیران و مسئولان نظام آموزش و پرورش ایجاد شود.‏

براى این که سلامت جسمانى و روانى کودکان، دانش‌آموزان، اطرافیان و خودمان
یه سرى از انسان ها،اطرافمون رو احاطه کردن که هیچ وقت نمیشه از دستشون نفس راحت کشیدانقدر رفتار هاشون احمقانه و در عین حال بچگانه ست،که پررو پررو،وایمیستن جلوت و میگن که تو بچه اى!تیکه کلام اکثرشون هم،اسکل ه.هیچى هم جز این بلد نیستن!فکر میکنن خیلى شاخ ان ولى خبر ندارن که بین هم نوع هاى بدتر از خودشون،شاخ ان!معمولا باید جلوى اینجور افراد،که جدیدا خیلى زیاد شدن،سکوت کرد ولى اونا انقدر نفهم و بى شعورن،که فکر میکنن ما نمى تونیم جوابشون رو بدیم.وق
امشب Whcaw یه پستى رو توى استوریش گذاشته بود(کلیک کنید)یعنى میتونم بگم اوج حقارت و بدبختى انسان…اوج حیوون بودن…اوج نجاست…و اوج بدترین فحشى که میتونید نثار همچین موجود کثیفى کنید!!!!…از خودم پشیمونم که چرا بهش حیوون گفتم:(…به والله مجید حیوون خیلى ارزشش از این عن دوپا بالاتره!
آخه دیوث،جنده…میدونى چه بلایى سر اون بچه دارى درمیارى…بى شرف میدونى اون بچه چجور روحش به گا میره!!!خود بى شرفت رو یه مشت بى صفت آشغال بزرگ کردن که همچین بلایى سر این بچ
عید دوستاای گلممم مباااارکه ...

ممنون که این ۱۰ ماه و باهام بودین ...

ددی : ممنون که بودی ددیه ممن
مامی نورا : خوشالم که هستی لااقل اونقدی آن میشی که حوصله آدم سرر نرههه دووست دااارم 
هستی شع : لووووووس جان عیدت مبارک .. خوشحالم که باهات دوس شدم
مامان نفسم : نفس کشششش .. نیستی مامانیم ... دلم برات یه ذره شده
خره : میدونم الان باز میای میگی که موقع سال نوعم دس از سر من بر نمیداری ...ولی خو تو مزت به همین خریتته ... کاریش نمیشه کرد
ددی : خوشالم که باهات
خنده از نگاه هانری برگسون

ھانرى برگسون فیلسوف فرانسوى (١٩۴١-١٨۵٩ (یکى از فیلسوفـانى است که به مبحث خنـده به طور جـدى پرداخته و با نگاھى فیلسوفانه به آن
توجه کرده است. او در رساله اش با نام خنده سرچشمه ھاى ذھنى، روانى و عاطفى خنده را مورد بحث و بررسى قرار داده و نیروھاى برانگیزاننده
خنـده و ماھیت انرژى آزاد شـده در اثر خندیـدن را مطالعه کرده است. 
برگسون در سال ١٩١٠ این کتـاب جـذاب خود را تألیف کرد یعنى درست در آن
زمان که مى خواست براى رفع خسـ
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

«١٧٩»وَ لَکُمْ‌ فِی الْقِصاصِ‌ حَیاةٌ‌ یا أُولِی الْأَلْبابِ‌ لَعَلَّکُمْ‌ تَتَّقُونَ‌ اى صاحبان خرد! براى شما در قصاص،حیات(و زندگى نهفته)است. باشد که شما تقوا پیشه کنید. نکته‌ها: گویا آیه در مقام پاسخ به یک سرى ایرادهایى است که به حکم
در شرایطی که بیشتر خانه‌های شهری تبدیل به آپارتمان‌های کوچک و به دور از فضاهای بازی شده است، حداقل کاری که می‌توان برای تامین بهداشت جسمی و روحی کودکان و نوجوانان داشته باشیم، ایجاد فضای شادی‌بخش در مدرسه است.

شاداب سازی مدارس را باید در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جست و جو کرد. همچنین برای دستیابی ب
✅نکته طلایی دوازدهم: احترام گذاشتن به فرزند
⬅️یکى از حقوق فرزند بر پدر و مادر آن است که به او احترام بگذارند و براى او شخصیت قائل شوند. ⬅️باید بدانیم فرزند ما یک انسان است و هر انسانى به شخصیت خویش علاقه‌مند است. او دوست دارد تا دیگران براى او احترام قائل شوند.⬅️پدر و مادر باید از کلمات توهین‌آمیز و خلاف ادب و کارهاى پرخاشگرانه نسبت به فرزندان خود بپرهیزند، زیرا احترام و تکریم به فرزند، از عوامل رشد شخصیت آنان است.⬅️پیامبر اکرم می‌فرم
 وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ
أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ
مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ
(۲۱)
سوره الروم  آیه ۲۱.
و از نشانه ‏هاى او آن است که از جنس خودتان همسرانى براى شما
آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و میان شما و همسرانتان علاقه ‏ى شدید
و رحمت قرار داد بى شک در این (نعمت الهى،) براى گروهى که مى‏ اندیشند
نشانه‏ هاى قطعى است.
 پیام‏ها:
۱- 
چگونه انسان مهر طلبی نباشیم
ما در کشورمان رابطه عاطفی را با بدترین شیوه یعنی آزمون و خطا یاد میگیریمتجربه مطب داری و تدریس حرفه ای من در دانشگاه و غیر دانشگاه اینست که عمده مشکلات عاطفی ما، چه مجردی چه متاهلی ناشی از رفتارها و نابلدیهای ناشی از وابستگی بیش از حد و استقلال بیش از حد است. هزینه شکستهای عشقی ناشی از نداشتن مهارت وابستگی سالم ، بسیار بالا و بعضا غیر قابل جبران است !بنابراین من تمام نکات مهم تبدیل وابستگی و استقلال ناسالم به وابس
هدف از ازدواج از نگاه قرآن
 وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ
أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ
مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ
(۲۱)
سوره الروم  آیه ۲۱.
و از نشانه ‏هاى او آن است که از جنس خودتان همسرانى براى شما
آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و میان شما و همسرانتان علاقه ‏ى شدید
و رحمت قرار داد بى شک در این (نعمت الهى،) براى گروهى که مى‏ اندیشند
نشانه‏
ما در کشورمان رابطه عاطفی را با بدترین شیوه یعنی آزمون و خطا یاد میگیریمتجربه مطب داری و تدریس حرفه ای من در دانشگاه و غیر دانشگاه اینست که عمده مشکلات عاطفی ما، چه مجردی چه متاهلی ناشی از رفتارها و نابلدیهای ناشی از وابستگی بیش از حد و استقلال بیش از حد است. هزینه شکستهای عشقی ناشی از نداشتن مهارت وابستگی سالم ، بسیار بالا و بعضا غیر قابل جبران است !بنابراین من تمام نکات مهم تبدیل وابستگی و استقلال ناسالم به وابس
فارابى را در فصوص سخنى بدین مضمون است که:
همانگونه که دستگاه گوارش انسان به بیمارى بولیموس مبتلا مى‏شود و مزاج احساس گرسنگى نمى‏کند و غذا نمى‏خواهد و اعضا و جوارح همه تحلیل مى‏روند، و باید شخص مبتلاى به بیمارى بولیموس خودش را به پزشک معالج برساند تا درمان شود و در نتیجه دستگاه گوارش غذا بخواهد و اعضاء و جوارح غذاء بگیرند؛ همینگونه بیمارى روانى دنیازدگى به انسان روى مى‏آورد که مى‏گوید همین‏قدر که دانسته‏ام مرا بس است؛ این بیمار باید خ
سلاااااممممم:)
بالاخره یه امتحانمو صددرصد شدممممم^...^

تو این دوران قرنطینه و کلاسای مجازی خیلی بی انگیزه شده بودم و دونه دونه به امتحانام گند میزدم تا اینکه امتحان میان ترم عربی شد...
از همون سال اولی که به درس های مدرسه م عربی اضافه شد دوستش داشتم...اینکه وقتی یه چیز عربی میخونم(بیشتر مربوط به قرآن میشه) تا حدودی متوجه بشم مفهومش رو خیلی حس خوبی داره...
اینکه بدونم وقتی نماز میخونم چی دارم میگم خیلی خوبه:)

اولین امتحانی که صد درصد شدم...بر خلا
ما در کشورمان رابطه عاطفی را با بدترین شیوه یعنی آزمون و خطا یاد میگیریمتجربه
مطب داری و تدریس حرفه ای من در دانشگاه و غیر دانشگاه اینست که عمده
مشکلات عاطفی ما، چه مجردی چه متاهلی ناشی از رفتارها و نابلدیهای ناشی از
وابستگی بیش از حد و استقلال بیش از حد است. هزینه شکستهای عشقی ناشی از
نداشتن مهارت وابستگی سالم ، بسیار بالا و بعضا غیر قابل جبران است !بنابراین
من تمام نکات مهم تبدیل وابستگی و استقلال ناسالم به و
نشاط و شادابی در مدرسه باعث رشد و شکوفایی در همه ی ابعاد وجودی یک دانش آموز می شود. در محیط شاد، ذهن انسان پویا، زبانش گویا و استعدادش شکوفا می گردد. در قرن جدید سرلوحه ی تعلیم و تربیت در یک جمله خلاصه شده است. «شوق زندگی کردن را به دانش آموزان بیاموزیم» پس باید معتقد باشیم که در حقیقت رشد پایدار ما در گرو شادی پایدار است و این شادی باید در مدارس ایجاد و مدیریت شود. (صباغیان، 1384)
براى این که سلامت جسمانى و روانى کودکان، دانش آموزان، اطرافیان و خ

اعوذ بالله منم شیطان رجیم ♪خواهش میکنم ببین خواهش کردم خواهش میکنم بزن آهنگ بعدى ♪چون دارم درِ جهنمو بازش میکنم ♪اگه ننه باباى عقب موندت پیشتن با هدفون گوش کن ♪رفقا میترسن بگن که رفیق منن حق دارن بایدم منو ببینن جیغ بزنن ♪سگ هار دیوونه منم ها بیخود دعا میخونه ننم من میگیره دیگه از این خونه عنم هع ♪منو چى فرض کردى میخواى واسه کى برگردى یه روانى واسه چى میخواى من فقط میزنم میرم بعدى ♪گیر میدم بت گیرم ندى من پره از کینم ردى بابا مرد به کی*ر
سلام
شادی در مدرسه این است

شاداب سازی مدارس را باید در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جست و جو کرد. همچنین برای دستیابی به تحقق آرمان‌های مربوط به شاداب سازی مدارس باید تحولی جدی در نگرش مدیران و مسئولان نظام آموزش و پرورش ایجاد شود.‏

براى این که سلامت جسمانى و روانى کودکان، دانش‌آموزان، اطرافیان و خودم

الان یه چیزى یادم افتاد که میخوام درموردش صحبت کنم.
یه جامعه شناس آلمانى یهودى به اسم نوربرت الیاس هست که من علاقه دارم بهش. کتابهاى مختلفى ازش ترجمه و چاپ شده و پیشنهاد مى کنم بخونید. اما چیزى که الان یادش افتادم اینه که الیاس یه نظریه داره که عنوان کتابش هم هست با اسم فرایند تمدن. خیلى ساده میگه وقتى تمدن اومد با خودش کنترل احساسات و بزرگنمایى تفکر آورد. و متمدنانه آن بود که فرد جلوى تحریکات آنى و لحظه اى خودش رو بگیره و از ابزار روانى اجبا
عصری که ما در آن زندگی می کنیم به کلی متفاوت از زمان های گذشته است پدیده های جدید متنوع و به هم پیچیده آنچنان فراوان و نو به نو شده اند که دانایی ها، توانایی ها و امکانات را اجتناب ناپذیر می کند. البته این دانستنی ها و مهارت ها باید قادر باشند امنیت روانی و احساس زیبایی دوستی را در مواجهه با مشکلات زندگی تضمین کند. در روند استفاده از امکانات در راه مقابله منطقی و فراگیر مسایل دنیای جدید به خصوص نگرش های جوانان باید از اصول بهداشت روانی استفاده
6 صب با اینکه خوابم میومدوحدودا 5 ساعت خوابیده بودم بههه زور بیدارشدم
با اینکه چشام به زور باز بود ولی حس خوبی داشتم
صبحونه خوردم و ویسای پشتیبان قلم چی که راجب برنامه راهبردی بود رو گوش دادم
خلاصه رفتم سراغ درس و 20تا تست زیست زدم که تصمیم گرفتم بخوابم
بعد گفتم نههه راه نداره باید بیدار بمونم
یهو گفتم برم خط چش بکشم بعد برگردم درس بخونم
من اصلااا اهل لوازم آرایش واینا نیستم و این اولین تجربه خط چش کشون من بود یجورایی
با اعتماد ب نفس شرو کردم و
6 صب با اینکه خوابم میومدوحدودا 5 ساعت خوابیده بودم بههه زور بیدارشدم
با اینکه چشام به زور باز بود ولی حس خوبی داشتم
صبحونه خوردم و ویسای پشتیبان قلم چی که راجب برنامه راهبردی بود رو گوش دادم
خلاصه رفتم سراغ درس و 20تا تست زیست زدم که تصمیم گرفتم بخوابم
بعد گفتم نههه راه نداره باید بیدار بمونم
یهو گفتم برم خط چش بکشم بعد برگردم درس بخونم
من اصلااا اهل لوازم آرایش واینا نیستم و این اولین تجربه خط چش کشون من بود یجورایی
با اعتماد ب نفس شرو کردم و
❓من کتاب‌های پائولو کوئلیو رو خریداری کردم چکارشون کنم؟ بخونم؟
✅  پائولو کوئلیوی برزیلی اسلام رو دینی شایسته احترام می دونه و گفته: "در اسلام چیزهایی یافتم که در دیگر ادیان آسمانی ندیدم". اما به هر حال آثارِ ایشون اشکالاتِ فاحشی داره. دلیلِ اقبالِ جوانان به کتاب های ایشون اینه که قالبِ نوشتاریِ پائولو کوئلیوی "رمان" هست. مثلا کتابِ "کیمیاگر" ایشون پر فروش ترین کتابِ سالِ ایران شد!!!
⛔️ پائولو که به گفته خودش آدمى افراطى است و هیچ وقت میانه
  مدافع تیم ملی فوتبال امید گفت: همه بازیکنان با غیرت و یکدلى بازى کردند که باعث برد تیم ملی مقابل استرالیا شد.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عارف آغاسى زننده گل دوم تیم امید در بازی با استرالیا در خصوص گلی که به ثمر رساند گفت:متاسفانه بازى پخش نشد اما در صحنه اى که براى سرزنى روى ضربه ایستگاهى جلو رفته بودم توپ برگشتى با ارسال دقیق خدابنده لو روى دروازه ارسال شد که با ضرب
چکیده
دانش ‌آموزان مهم ‌ترین رکن نظام آموزش و پرورش هر کشوری محسوب می ‌شوند. شاد زیستن برای کودک به همان اندازه مهم است که تغدیه خوب، محبت کردن و حفاظت از او اهمیت دارد، زیرا سلامت روحی و روانی و فیزیکی و جسمانی او را تامین می‌ کند. عواملی که می ‌تواند این سرمایه ملی را برای رشد بهینه و کیفی آماده سازد، مهارت ‌های رفتاری است که در محیط آموخته می ‌شود نه فقط محفوظات علمی. نشاط و شادابی در مدرسه باعث رشد و تکامل همه ابعاد وجودی یک دانش ‌آموز
ایا سحر و جادو واقعا حقیقت دارد؟؟؟!!اگر کسی در این مورد از ما سوالی کرد ما چگونه باید وجودان را برایش اثبات کنیم؟؟؟!!!
سحر و جادو از نظر قرآن کریم و احادیث واقعیت دارد. به این امر در آیه ۱۰۲ سوره بقره و ۴ سوره فلق اشاره شده است. از این آیات و برخی روایات استفاده می شود که برخی از سحرها واقعا اثر گذارند. همچنان که آیه ۱۰۲ سوره بقره می فرماید: مردم سحرهایی را فرا می گرفتند که میان مرد و همسرش جدایی می افکند.علامه طباطبایی در وجود داشتن چنین اموری می
اصطلاحی
که در دهه هاى اخیر رواج پیدا کرده و متاسفانه هر شخصی می تواند از آن دم بزند
اصطلاح «معنویت» است. برخى عصر جدید را «عصر معنویت» نامیده و معتقدند: با توجه به
عصر مدرنیته، اگر بشر به دامن معنویت نگراید به نابودى کشیده مى شود. «معنویت» به
دو معناى «معنویت الهى ـ دینى» و «معنویت سکولار» به کار مى رود.

«معنویت
الهى ـ دینى» همان عرفانى است که به دنبال ایجاد احساس آرامش و رسیدن سالک به قرب
الهى و دست یابى به نفس مطمئنه است؛ ولى شبه معنویت هاى
شادابی در مدرسه برای رشد دانش‌آموز

شاداب سازی مدارس را باید در ابعاد ظاهری و ابعاد م
علیرضا همیشه خوبه؟ نه، گاهى فاجعه ست.
پس چطورى میتونى ادامه بدى؟ به زنده موندن فکر میکنم.
—————————-
من بعد از ازدواج در سى سالگى یه راز خیلى بزرگ رو فهمیدم. اینکه اگه میخواى زنده بمونى باید به نقاط مثبت بیشتر فکر کنى وگرنه خواهى مرد. 
روزهایى هست در زندگى که همون کسى که فکر میکنید دوستتون داره، به نظر میاد اصلاً براش وجود شما هیچ اهمیتى نداره.خیلى درد داره اما حقیقت داره. کارهایى رو میکنه که در صدم ثانیه فکر میکنید دارید روانى میشید و هم
علیرضا همیشه خوبه؟ نه، گاهى فاجعه ست.
پس چطورى میتونى ادامه بدى؟ به زنده موندن فکر میکنم.
—————————-
من بعد از ازدواج در سى سالگى یه راز خیلى بزرگ رو فهمیدم. اینکه اگه میخواى زنده بمونى باید به نقاط مثبت بیشتر فکر کنى وگرنه خواهى مرد. 
روزهایى هست در زندگى که همون کسى که فکر میکنید دوستتون داره، به نظر میاد اصلاً براش وجود شما هیچ اهمیتى نداره.خیلى درد داره اما حقیقت داره. کارهایى رو میکنه که در صدم ثانیه فکر میکنید دارید روانى میشید و هم
و من کلام له (علیه السلام) لابنه محمد ابن الحنفیة لما أعطاه الرایة یوم الجمل:
تَزُولُ الْجِبَالُ وَ لَا تَزُلْ، عَضَّ عَلَى نَاجِذِکَ، أَعِرِ اللَّهَ جُمْجُمَتَکَ، تِدْ فِی الْأَرْضِ قَدَمَکَ، ارْمِ بِبَصَرِکَ أَقْصَى الْقَوْمِ وَ غُضَّ بَصَرَکَ، وَ اعْلَمْ أَنَّ النَّصْرَ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ سُبْحَانَهُ.
ترجمه

موضوع: آموزش نظامى
(در جنگ جمل سال 36 هجرى روز پنجشنبه 15 جمادى الآخر هنگام دادن پرچم به دست فرزندش محمد حنفیّه(1) فرمود):
اگر ک
راهکارهای مناسب جهت شاداب سازی در مدارس
عصری که ما در آن زندگی می کنیم به کلی متفاوت از زمان های گذشته است پدیده های جدید متنوع و به هم پیچیدهج ها و امکانات را اجتناب ناپذیر می کند. البته این دانستنی ها و مهارت ها باید قادر باشند امنیت روانی و احساس زیبایی دوستی را در مواجهه با مشکلات زندگی تضمین کند.در روند استفاده از امکانات در راه مقابله منطقی و فراگیر مسایل دنیای جدید به خصوص نگرش های جوانان باید از اصول بهداشت روانی استفاده نمود، چرا که
عصری که ما در آن زندگی می کنیم به کلی متفاوت از زمان های گذشته است پدیده های جدید متنوع و به هم پیچیده آنچنان فراوان و نو به نو شده اند که دانایی ها، توانایی ها و امکانات را اجتناب ناپذیر می کند. البته این دانستنی ها و مهارت ها باید قادر باشند امنیت روانی و احساس زیبایی دوستی را در مواجهه با مشکلات زندگی تضمین کند. در روند استفاده از امکانات در راه مقابله منطقی و فراگیر مسایل دنیای جدید به خصوص نگرش های

روانشناسی رنگ ها | اثر روانشناسی رنگ ها در زندگی
در مورد روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن در زندگی چه می دانید؟ رنگ، یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر زندگی انسان ها است و نقشی اساسی در ایجاد ارتباط میان انسان و محیط اطراف ایفا می کند. می توان گفت انسان ها و رنگ ها زیرمجموعه ای از نظام کل جهان می باشند که دائماً در حال تعامل و تعادل با یکدیگر هستند. جالب است بدانید که رنگ ها تاثیر بارزی در روحیات و به طور کلی زندگی تان ایفا می کنند؛ به همین دلیل
مطلب شماره 4:
نقد ایدئولوژی و قدرت در پژوهش

ایدئولوژی مجموعه ای از باورها ،مفروضات بدیهی، و ارزشهایی است که وجه مشترک اکثر افراد یک جامعه را تشکیل می دهد. و تجربیات و انتظارات انسان ها در بستر آن شکل می گیرد.
از دیدگاه ریمون آرون ایدئولوژی ها سه ویژگی عمده را دارا هستند:
خصلت عاطفی آن که بر خلاف تفکرات علمی و اندیشه های ناب بیشتر در طلب متقاعد کردن توده ها ست.
توجیه علائق و منافع
ساخت به ظاهر منطقی و عقلی و منسجم

از این رو هانا آرنت ایدئولو
گل و گیاه
دریافت حتی یک شاخه گل یا یک گلدان کوچک گل، به سرعت می تواند روحیه انسان
را تغییر دهد و او را شاد و هیجان زده کند. لبخند، اولین و مهم ترین نشانه این تغییر است.
افرادی که در محیط اطرافشان گل و گیاه وجود دارد، بیش از دیگران شاد و مهربان و سر
زنده اند و می توانند این حس را با رفتار مثبت خود، به دیگران منتقل کنند.

– نامگذاری روز گل و گیاه
از سال ۸۴ با درخواست اتحادیه گل و گیاه کشور و همکاری وزارت جهاد کشاورزی، دفتر
گل و گیاه و شورای
گل و گیاه
دریافت حتی یک شاخه گل یا یک گلدان کوچک گل، به سرعت می تواند روحیه انسان
را تغییر دهد و او را شاد و هیجان زده کند. لبخند، اولین و مهم ترین نشانه این تغییر است.
افرادی که در محیط اطرافشان گل و گیاه وجود دارد، بیش از دیگران شاد و مهربان و سر
زنده اند و می توانند این حس را با رفتار مثبت خود، به دیگران منتقل کنند.

– نامگذاری روز گل و گیاه
از سال ۸۴ با درخواست اتحادیه گل و گیاه کشور و همکاری وزارت جهاد کشاورزی، دفتر
گل و گیاه و شورای
برنامه
گروه معارف و اندیشه های ِ رادیو ایران تقدیم میکند.
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که  تنها امید  و آرزوی ِهمه ماست.
سلام
با آرزوی ِ بهترینها ، در دقایقی کوتاه مانده تا قرار ِ گفتگوی ِ رب و عبد ، اوقات ِ اذان ظهر ... با شما همراه هستیم تا به برکت ِ این دلهای ِ مهیا برای ِ لحظه گفتگوی ِ با خدای ِ بزرگ به بهره ای بیشتر از این دقایق ِ آسمونی برسیم.
«وَ اتَّبَعُوا ما تَتْلُوا الشَّیاطینُ عَلی مُلْکِ سُلَیْمانَ وَ ما
کَفَرَ سُلَیْمانُ وَ لکِنَّ الشَّیاطینَ کَفَرُوا یُعَلِّمُونَ النَّاسَ
السِّحْرَ وَ ما أُنْزِلَ عَلَی الْمَلَکَیْنِ به بابلَ هارُوتَ وَ مارُوتَ
وَ ما یُعَلِّمانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّی یَقُولا إِنَّما نَحْنُ فِتْنَةٌ
فَلا تَکْفُرْ فَیَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما یُفَرِّقُونَ بِهِ بَیْنَ
الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ ما هُمْ بِضارِّینَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ
بِإِذْنِ
برنامه
گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران تقدیم میکند.
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که دوستداره آدمهای ِ مهربونه، دوستداره اونهایی که دلهای ِ رحیمی دارن.
سلام و اوقات ِ همگی به خیر و سلامت
فکر کنم اگه بنا به انتخاب باشه ، همه ما دوست داریم با کسایی روبرو بشیم که آدمهای ِ دل رحم و مهربونی هستن نه اونهایی که سنگدلن و چندان بویی از محبت نبُ
راه های افزایش محبت بین زن و شوهر

پدیدار شدن مهر و محبت افزون‏تر، معلول یک سرى عوامل است که بعضى از آنها در دست همسر و برخى در اختیار زوج است. آنچه که در اختیار زن است، احترام و اهمیت دادن به شوهر، مهیا کردن محیط خانه براى او، همراهى با او در امور مختلف، پرهیز از بحث و مجادله‏ هاى بى‏نتیجه، توجه به خواسته‏ هاى جنسى شوهر و آماده ساختن خود براى او، صداقت و امانت و فداکارى و گذشت، از جمله امورى است که مراعات آن از جانب زن، می‏تواند در جلب م
سلامت روانی شما به عنوان یک کارآفرین شما یک کارآفرین هستیدبه نظر می رسد که همه اینها را داشته باشد. شما وقتی کار می کنید کار می کنید، شما انتخاب می کنید که در آن شما می خواهید به کار، پاسخ به هیچ کس، و تمام پول ساخته شده به حساب بانکی خود را.چرا شما نگرانی های بهداشت روانی دارید؟ خوب، برای دلایل زیادی و هیچ یک از آنها در بالا ذکر نشده، درست است؟ شما می دانید که در حقیقت، کارآفرینان بیش از چهل ساعت در هفته، گاهی اوقات هشتاد ساعت کار می کنند تا ش
مرگ ارسطو در قرن چهارم قبل از میلاد بوده است. دوره یونان قدیم، از مرگ ارسطو تا قرن چهارم میلادى است، این دوران را که حدود هشت قرن طول کشید، دوران «هلنیزم» Helenism  می نامند. دوران هلنیزم، یعنى فاصله میان مرگ ارسطو و آغاز قرون وسطى. قرن چهارم میلادى را دوران یونانیگرى یا یونانى مآبى نیز نامیده اند.
نخستین ویژگى دوران هلنیزم، در واقع نوعى بازگشت به تعلیمات سقراط است. یعنى نوعى عدول از ارسطو و افلاطون و بازگشت به استاد اینها که سقراط مى باشد.
آنچه

در پاسخ به این سوال توجه به چند نکته لازم است:یک. پیشینه تعدد زوجاتچند همسرى ریشه اى کهن در میان جوامع مختلف بشرى و ادیان پیش از اسلام دارد۱. ابتکار اسلام در این باره، این است که آن را محدود ساخت و شرایط سنگینى از جهت اخلاقى، اقتصادى و ... بر آن حاکم کرد و بدون تحقّق آن شرایط، چند زنى را غیرمجاز اعلام نمود.دو. چرایى چندهمسرىدر رابطه با چرایى چندزنى، علل مختلفى ذکر شده که به جهت اختصار به دو عامل اشاره مى شود:۱. فزونى زنان آماده ازدواج بر مردان؛

171-مربوط به :بیانات در مراسم صبحگاه لشکر سیدالشهداء(ع) – 26/07/1377
عنوان فیش : جوان مؤمن انقلابی
متن فیش :
امروز که در جمع شما جوانان برومند انقلاب اسلامى هستم، براى من روز شیرین و خاطره‌انگیزى است و إن شاء اللّه خاطره‌اى ماندگار خواهد بود. ما به جوانانى مثل شما و به مجموعه‌اى مثل این مجموعه‌ى لشکر سرافراز، افتخار مى‌کنیم. از آن وقتى‌که این لشکر به عنوان تیپ فعالیت مى‌کرد و نیز از آن وقتى‌که تشکیلاتش به لشکر تبدیل شد، بنده با آن آشنا هستم. س
عصری که ما در آن زندگی می کنیم به کلی متفاوت از زمان های گذشته است پدیده های جدید متنوع و به هم پیچیده آنچنان فراوان و نو به نو شده اند که دانایی ها، توانایی ها و امکانات را اجتناب ناپذیر می کند. البته این دانستنی ها و مهارت ها باید قادر باشند امنیت روانی و احساس زیبایی دوستی را در مواجهه با مشکلات زندگی تضمین کند. در روند استفاده از امکانات در راه مقابله منطقی و فراگیر مسایل دنیای جدید به خصوص نگرش های

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها